Név: Lukácsházi Győző
Foglalkozás: műsorvezető-szerkesztő
Szakterület: komolyzenei ismeretterjesztés
Munkahely: Magyar Rádió
Titulus: "Győző bácsi"

 

Dunaújvárosban születtem, és általános iskolába a Móricz Zsigmond Ének-Zene Tagozatos Általános Iskolába jártam. Tuba művész-tanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szereztem 1978-ban.

Gyakorló zenész pályafutásom mellett tanítással és rádiós szerkesztéssel foglalkoztam. Mindig fontosnak tartottam az ifjúság ismereteinek gazdagítását, így kezdetben az Országos Filharmónia szervezésében, később pedig az IBS Színpadon szerveztem és vezettem olyan műsorokat, amelyek játékos formában viszik közel az 5-10 éves korosztályhoz a klasszikus zenét, a hangszerek megismerését. 10 évvel ezelőtt hívtam életre a Bonbon Matiné intézményét, amely egyéni szerkesztésben és sajátos-, interaktív játékstílussal, műsorvezetéssel szólítja meg az ifjúságot. Jelenleg évente 120-150 előadással az ország és a főváros nagy előadótermeiben jelenünk meg.

 

Mindezek mellett a Magyar Rádióban dolgozom, ahol a Bartók adó munkatársaként a Muzsikáló Reggel című műsort vezetem. A matinék népszerűsítéséhez hozzájárul az a műsor is, amelyet havonta egyszer élőben közvetít a Bartók Rádió, Magyarország egyetlen klasszikus zenei adója.

 

A Bonbon Matinék jövője

Országos sorozat lesz a Bonbon Matiné, hiszen születésének 10. évében - a 2008/2009 tanévben- már újabb városok és budapesti helyszínek kapcsolódtak be a programba. Az IBS Színpad megtartása mellett úgy döntöttem, hogy terjeszkedünk a programmal. A cél ugyanaz, vagyis biztosítani a jövő koncertlátogató közönségét! Sorban jelentkeznek az új városok és koncerttermek. Nagykanizsától Gödöllőig összesen 13 vidéki városban és 7 budapesti helyszínen összesen 157 koncerttel várják a gyerekközönséget az előadások 2009 második felétől. Újdonság az is, hogy a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara közreműködésével egy európai hírű-, professzionalista zenekar is jelen van a programban. Havi két alkalommal fogadjuk a legkisebbeket a Magyar Rádió épületében, ahol már a szimfonikus hangzás teljes palettáját mutathatom be a gyerekeknek nagyszerű hangszeresek segítségével. A távolabbi tervek között szerepel, hogy eljussunk Szlovákia és Románia magyarok lakta területeire is. Biztos vagyok benne, hogy megfelelő programokkal és persze kitartással elérhetőek a távoli célok, vagyis 20-30 esztendő múlva is lesz hallgatója Mozart és Beethoven remekműveinek.